Archiwizacja danych obowiązkowe część dla przedsiębiorstwa.

archiwizacja danych Wybór rozwiązania do tworzenia kopii zapasowych danych dla Twojej firmy

photo
archiwizacja danych osobowych

archiwizacja danych W systemach informatycznych kopia zapasowa danych, lub jak niektórzy nazywają backup danych, jest kopią wszystkich danych komputerowych, wykonaną i zapisaną w innym miejscu, aby można ją było odzyskać natychmiast po utracie danych. Formą czasownikową w odniesieniu do tego procesu jest również „back up”, a formą przymiotnikową i rzeczownikową „data backup”. To jest rzeczywiście bardzo ważna procedura dla każdego ERP (Enterprise Resource Planning) aplikacji. Pozwala to na in-place odzyskiwania danych, co jest przywrócenie pracy, która została utracona do systemu w poprzedniej awarii, bez zakłócania użytkowników i aplikacji.

Kopie zapasowa są niezbędne dla firm magazynowych.

Kopia zapasowa danych ERP składa się z dwóch kroków. archiwizacja danych https://ploter.org.pl/2021/09/07/archiwizacja-danych-istotne-czesc-dla-firm-biurowych/ Pierwszym krokiem jest wykonanie migawki bazy danych, w tym tabel i widoków. Drugim krokiem jest przeprowadzenie punktu przywracania lub pliku przywracania. Punkt przywracania jest tymczasowy folder utworzony specjalnie w tym celu, aby odzyskać dane.

To dlatego archiwizacje są ważne dla firm poligraficznych.

Aplikacja lub ERP ma wiele magazynów danych lub „sklepów”: Jednym z takich obszarów jest baza danych, która przechowuje wszystkie dane klientów i bazy danych. Innym obszarem jest główny magazyn danych, który przechowuje wszystkie dane aplikacji. Innym obszarem jest sklep danych użytkownika, który przechowuje preferencje użytkownika, ustawienia, i tak dalej. To właśnie te obszary są zazwyczaj celem wszelkich systemów przechowywania danych w przypadku utraty danych.

Kopie danych a RODO w spółkach.

Teraz, gdy wiemy, co jest zaangażowany, spójrzmy na niektóre z powodów, dla których można chcieć kopii zapasowej danych dla systemu ERP. Jeśli używasz aplikacji często, ważne jest, aby zrobić kopie zapasowe ważnych danych. Nigdy nie wiadomo, kiedy awaria systemu może wystąpić, i chcesz mieć pewność, że nadal można uzyskać dostęp do danych, których potrzebuje. Ponadto, jeśli korzystasz z aplikacji w domu lub w pracy, ważne jest również, aby tworzyć kopie zapasowe ważnych danych. Na przykład, jeśli pracujesz nad raportami wydatków firmowych, raportami rocznymi, bilansami lub podobnymi dokumentami, prawdopodobnie będziesz chciał zapisać je na dysku twardym lub innym urządzeniu pamięci masowej na wypadek awarii dysku.

Jednym z najlepszych sposobów tworzenia kopii zapasowych danych jest użycie architektury hyperstore w Intellisense. Dzięki tej architekturze Intellisense może utworzyć kopię zapasową danych składającą się z wielu małych kopii zapasowych, a nie z jednej dużej. Oznacza to, że nie trzeba czekać na całkowitą awarię dysku, aby utworzyć bezpieczną kopię. Co więcej, dzięki architekturze superstore można dość łatwo przenosić dane. Na przykład można utworzyć nowy zestaw kopii zapasowych danych w czwartej lokalizacji, takiej jak witryna Intellisense, a jednocześnie nadal tworzyć kopie danych w innych miejscach, takich jak serwer SQL lub inne serwery kopii zapasowych.

Podstawową zaletą dysków twardych NAS jest cena. Ceny dysków NAS znacznie spadły od czasu ich wprowadzenia. Są tańsze niż współdzielona pamięć masowa i tak samo bezpieczne. Ponadto dyski NAS wykorzystują protokół ATA do łączenia się z siecią i mogą być używane w połączeniu z sieciowymi urządzeniami pamięci masowej. Sieciowa pamięć masowa (NAS) występuje w kilku różnych postaciach, w tym wbudowanych w dyski twarde oraz takich, które można zainstalować na komputerach stacjonarnych lub laptopach.

Kopia zapasowa skutecznie zaplanujesz to prostymi programami.

Przechowywanie danych w chmurze ma też swoje wady. Niektórzy ludzie błędnie sądzą, że przechowywanie danych w chmurze zapewnia lepsze bezpieczeństwo niż tworzenie kopii zapasowych. Niestety, wszystkie formy przechowywania danych w chmurze są podatne na atak na dane, który może być tak prosty, jak wspólny wysiłek intruza, aby włamać się do centrum danych i uzyskać dostęp do danych, które są tam przechowywane. Ponadto, nie ma skutecznej kopii zapasowej danych poszczególnych plików, jak to ma miejsce w przypadku dysków NAS.

Bez względu na budżet i ryzyko, jakie jesteś gotów podjąć, powinieneś rozważyć rozwiązanie do tworzenia kopii zapasowych danych dla swojej firmy. Rozwiązanie do tworzenia kopii zapasowych danych zapewni Ci siatkę bezpieczeństwa, jeśli Twoja firma ucierpi w wyniku katastrofy, która usunie Twoje dane. Warto rozważyć zakup systemu, który jest zarówno niedrogi, jak i łatwy w instalacji i zarządzaniu. Można również rozważyć uzyskanie systemu, który tworzy kopię zapasową tylko jednego pliku w tym samym czasie. Niezależnie od tego, jaki rodzaj systemu wybierzesz, będziesz zadowolony, że miał opcję, nawet jeśli nie miał wielką ilość miejsca do przechowywania wcześniej.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.